Par mums

 

Restorāns Zviedru vārti ir mūsu ģimenes ilgi un rūpīgi izlolots sapnis, tāpēc tajā esam ieguldījuši visu mūsu mīlestību. Katrs restorāna stūrītis ir mūsu pašu veidots, un mums ir liels prieks, ka varam lepoties ar klientiem, kuri šo ģimenisko auru arī novērtē.

Kā jau vēsta arī mūsu restorāna nosaukums, atrodamies pašā Vecrīgas sirdī – pie vēstures nostāstu apvītajiem Zviedru vārtiem. Arī pats Aldaru ielas 11. namas, kurš celts 16. gadsimtā un kur nu mitinamies mēs, sevī glabā vēstures paliekas.

Bet nu mazliet par ne tik senu vēsturi – mūsu ģimenes vēsturi! Restorāna namamāte Ilga ir pasē un garā ir īstena kurzemniece, un Kurzemes vējš ir viņu izpūtis pa dažādām šī reģiona pilsētām – Ventspili, Kandavu, Talsiem – līdz beidzot atpūtis līdz Rīgai, mazliet piestājot Dobelē un tās rajonā. Ar abu meitu palīdzīgu roku arī atvērts restorāns Zviedru vārti.

Pavārmākslas un ēdienu gatavošanas tehnoloģiju pamatus Ilga apguvusi Kandavas tehnikumā, bet savas zināšanas un iemaņas nostiprinājusi, 15 gadus strādājot LIDO Express restorānā un vēlāk arī Ķirsons māja par direktori. Kopā ar LIDO šefpavāriem klāti VIP banketi: Maskavā, Puškina muzejā bankets Latvijas vēstniecībai, Berlīnē Zaļās nedēļas ietvaros bankets valstu prezidentiem un Vācijas kanclerei Angelai Merkelei, lielākajās Latvijas pilīs, muižās un muzejos banketi Latvias Valsts mežiem, Unibankai, Krievijas vēstniecībai un citām iestādēm un organizāciām.

Mūsu ēdienkartē mijas Eiropas un Latvijas kulinārijas gardumi, kurus papildina kurzemnieciski akcenti. Mūsu restorāna devīze ir Gatavojam kā mājās!, un tieši ar šādu attieksmi tiek izlolota katra pie mums pasniegtā maltīte.